Copywriting

Visuals gather attention and create the mood, while words inform and persuade. Even if you choose to believe that 1 image is worth 1000 words (and sometimes it surely is), Google will tend to disagree with you and continue to promote websites that are rich in word content, full of useful information, and written in a way that makes them easy to read.   

We offer our copywriting services in English and Polish language. 

Ghostwriting

Fiction and non-fiction novels, e-books, short stories

przykład:

“W przypadku Marca Chagalla nie sposób mówić o jednym konkretnym stylu malarskim. W jego dziełach odnaleźć można zarówno surrealizm, sztukę naiwną, jak i impresjonizm. W jego twórczości na przemian występują raz fazy analityczne, raz znów syntetyczne.

We wczesnym okresie paryskim badał wewnętrzne zależności zachodzące pomiędzy różnymi aspektami swoich przeżyć i abstrakcyjnie łączył je ze sobą. W późniejszym okresie uwagę poświęcał szczegółom, skupiając się na pojedynczych scenach, zatrzymanych w pamięci i czasie.

Niezależnie od fazy twórczości i tematu dzieła, wszechobecne są w twórczości tak charakterystyczne dla Chagalla elementy i symbole jak anioły, kochankowie, wiejskie chaty, kozy, skrzypce, symbole religijne. W baśniowo‐sennych pejzażach białoruskich wiosek, unoszą się krowy lub uskrzydlone ryby.

Kozy grają radośnie na skrzypkach, szybują szafkowe zegary, kolorowi skrzypkowie grają na dachach, a objęci kochankowie fruną w objęciach ponad miasteczkami. Mistyczne, biblijne anioły to wznoszą się, to znów upadają na ziemię, a symbole żydowskiego kultu mieszają się z elementami liturgii chrześcijańskiej. Melancholia obrazów utkanych z marzeń i wspomnień. (…)”

Articles, white paper

Web content, blogs, presentation, teasers, SEO, press kits

przykład:

“Jednym z najgroźniejszych powikłań są zaburzenia w siatkówce oka – tzw. retinopatia cukrzycowa, prowadząca do poważnych zaburzeń widzenia a często do całkowitej ślepoty. Cukrzyca i jej następstwa w postaci retinopatii cukrzycowej jest jedną z głównych przyczyn ślepoty u osób pomiędzy 20 a 65 rokiem życia.

Uważa się, że u prawie 100% osób z cukrzycą typu 1 po 15 latach rozwinie się retinopatia cukrzycowa. U chorych z cukrzycą typu 2 retinopatia cukrzycowa rozwija się wcześnie, nawet 7 lat przed ustaleniem rozpoznania.  

W ciągu 3 lat od wykrycia cukrzycy można już u 12% chorych stwierdzić cukrzycowe zmiany na dnie oka. Chorzy, u których cukrzycę rozpoznano w młodości są bardziej narażeni na rozwój retinopatii cukrzycowej i jej szybki postęp. (…)”

Content, SEO

Articles, blog posts, editorials, web content, descriptions, SEO

Jądra 40.latka w mackach
ośmiornicy

“A zatem, według wszelkich znaków na niebie, ziemi i tych zapisanych w zeszytach naukowców, najmądrzejszym stworzeniem pochodzącym z kolebki życia – oceanu – jest ośmiornica. Zdaniem biologów ich inteligencja przewyższa znacząco inteligencję delfinów i zasadniczo ośmiornice mogłyby właściwie stworzyć swoją własną cywilizację.

Przyznaję, że po czymś co wygląda jak wierzba z odciętym pniem albo celebrytka w najnowszej kreacji haute couture nie spodziewałem umiejętności całkowania i różniczkowania, nie mówiąc już o tworzeniu cywilizacji. Zaintrygowany, przyjrzałem się bliżej na czym opiera się ośmiornicza inteligencja i jakie jej atrybuty uznano za szczególnie istotne.

Spieszę zatem poinformować, że ośmiornica potrafi samodzielnie otworzyć słoik aby skonsumować jego zawartość, uciec z mieszkania/akwarium i przepowiadać wyniki losowań w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. To zaś jednoznacznie skłania mnie do postawienia tezy nie do obalenia – ośmiornica to męski singiel po czterdziestce!

Dokonawszy tego epokowego odkrycia zagłębiłem się w świat ośmiornic poszukując dalszych dowodów wspierających moją teorię. Nie było to trudne. Ośmiornica jest drapieżnikiem – żyje samotnie i zasadniczo zadaje się z innymi w celu odbycia tarła. Ma lepkie ręce i łysą głowę. Na żer wychodzi o zmroku. Ofiarę najpierw paraliżuje językiem, a następnie w spokoju ducha powoli ją trawi. Nie rozróżnia kolorów (a któż z nas potrafi odróżnić amarant od karmazynu?). Uwielbia się bawić.

W swojej kryjówce barykaduje drzwi. Sprawnie używa narzędzi. Jest bezkręgowcem – nie ma więc kręgosłupa, zapewne także moralnego. Uczy się raczej metodą prób i błędów niż od rodziców czy innych osobników. O tak, nie ma wątpliwości – ośmiornica to odpowiednik męskiego singla po czterdziestce!

Triumfalne uczucie rozkoszy dostępne jedynie dla naukowców najwyższej próby zakłóciła mi jednak pewna cecha ośmiornic. Otóż ich jądra znajdują się w…głowie. No tak, u singli po czterdziestce bywa odwrotnie.”

Creative writing

Brand names, slogans, advertising copywriting, descriptions, video scripts

Copywriting in English

Blogs, essays, articles, descriptions, video scripts, SEO

Management improvements in the organization

case study

The dynamics of the changing world has never been so breathtaking as it can be observed within the last couple of decades. Changes in the market economy, which used to take centuries, now happen overnight, social changes which took years to happen, now become reality in a blink of an eye.

New technologies transform our world so dramatically, that our minds struggle to keep up and stay afloat on the surface of the ocean of new ways of communication, production, or marketing which took over the global economy. It is exciting and unspeakably challenging, both for individuals and companies.

Gone Girl

movie

During the very first minutes of “Gone Girl” Director David Fincher, working hand in hand with his trusty DoP Jeff Cronenweth, takes us on a short tour around Missouri’s definition of the “middle of nowhere” or a “ghost town” at its best.

In this small settlement on the bank of a monumental, yet surprisingly wrapped with sadness, Missouri river basically everything seems to be gone already. Where are the people? Gone.

Where are the slightest traces of life on the streets of this town? Long gone. Even the way Fincher and Cronenweth walk us into this overwhelming emptiness is disturbingly lifeless, …

Nasza strona używa plików cookies